Lovci nadpřirozeného šmejdu – Téma

Nedávné zklamání R.I.P.D. nás nenechalo na pochybách, že zábavný film o borcích, dávající si nadpřirozeno k snídani, obědu, večeři a jako půlnoční svačinku není lehké přivést na plátno. Sestavili jsme žebříček postav, které se s úlohou ochrany lidstva před nadpřirozenem popasovali lépe a zábavněji.

blade

Lovec: Blade, poloupír a idol patnáctiletých geeků pozdních devadesátek.
Film:
Blade (1998, r. Stephen Norrington)
Specializace: Upíři, kteří zvládli infiltrovat všechny společenské struktury.
Účinné nástroje: Stříbrné kůly, palné zbraně se stříbrnou municí a meč.
Další: Po jednom nápaditém a jednom otřesném pokračování následoval hraný televizní seriál s otravným rapperem v hlavní roli.

 

van helsing

Lovec: Van Helsing
Film: Van Helsing (2004, r. Stephen Sommers)
Specializace: Univerzál. Jakmile se někde vyskytne problém s nelidskými monstry, je tenhle svérázný zaměstnanec katolické církve připraven zasáhnout. Nezáleží na tom, zda proti němu stojí Mr. Hyde nebo hrabě Dracula. Zvládne všechno.
Účinné nástroje: Vedle běžných propriet jako krucifix, svěcená voda nebo brokovnice také speciální vybavení. Jako plně automatická kuše s velkokapacitním, vyměnitelným zásobníkem. Vhodná i proti létajícím cílům.
Další: Ačkoliv je jeho konání záslužné, většina populace to nikdy neocení. Zkrátka a dobře ho po pořádně odvedené práci na pivko nikdo nepozve.

 anton

Lovec: Anton Gorodětskij, moskevský vágus, alkoholik a pracovník pořádkové služby bílých mágů.
Film:
Noční hlídka (Nočnoj dozor, 2004, r. Timur Bekmambetov)
Specializace: Antonova práce spočívá v dohlížení nad tím, aby černí mágové, upíři a jiná nadpřirozená havěť žili spořádaným životem a nezabíjeli nevinné kolemjdoucí. Pokud to nevyžaduje zrádná politika…
Účinné nástroje: Kromě zvláštního talismanu, který vypadá jako baterka, umí Anton také vstoupit do Šera. Tedy čehosi jako podprostoru, takže pro normální lidi je neviditelný. Jenže černí mágové, upíři a jiná nadpřirozená havěť touto schopností disponují také.
Další: Když magické prostředky proti silám temna selhávají, stále je tu stará dobrá vodka.

 

 ghostbustersmen

Lovec: Parta parapsychologů bez práce a bez možnosti jinak uplatnit svůj studijní obor.
Film: Krotitelé duchů (Ghost Busters, 1984, r. Ivan Reitman)
Specializace: Duchové, strašidla, sumerští bohové, obří reklamní maskoti, růžový sliz, oživlé postavy z malířských pláten a jiné paranormální jevy.
Účinné nástroje: Ektoplazmatické paprskomety (zvlášť když se spojí všechny paprsky do jednoho), speciální úložné kontejnery na duchy a upravené firemní vozidlo, které vyhrává známou písničku od Raye Parkera Jr.
Další: Kromě dvou filmů vznikly i dvě animované televizní série a prvním filmem inspirovaná počítačová hra. Na další Krotitele duchů se stále teprve čeká.

 Ash94

Lovec: Ashley „Ash“ Williams
Film:
Lesní duch (Evil Dead, 1981, r. Sam Raimi), Smrtelné zlo 2 (Evil Dead 2, 1987, r. Sam Raimi), Armáda temnot (Army of Darkness, 1992, r. Sam Raimi)
Specializace: Tzv. „Deadites“, lidé posedlí zlým lesním duchem. Jsou jako ta holčička z Vymítače ďábla, jen je s nimi větší sranda.
Účinné nástroje: Motorová pila, brokovnice, sekera, kutilská dovednost a pořádné ego.
Další: Po střetnutí s lesním démonem se z vystrašeného prodavače stal tvrďák, který likviduje monstra s trefnou hláškou na rtech i přes absenci jedné ruky.

   frog

Lovec: Edgar a Alan Frogovi
Film: Ztracení chlapci (Lost Boys, 1987, r. Joel Schumacher)
Specializace: Upíři. Zejména ti, kteří se ukrývají v malém městečku a ruší noční klid na svých hlučných motocyklech.
Účinné nástroje: Co dům dá. Dobře poslouží např. vana s česnekovou vodou, do níž můžete s menší asistencí věrného psiska otravného upíra shodit. Využít se dá také obyčejná vodní pistole, do níž namísto obyčejné H2O nalijete její svěcenou variantu z místního kostela.
Další: Oficiálně pracují v obchodě s komiksy, v nichž se skrývá nejedna užitečná rada, jak se zbavit nežádoucích upírů. Do akce se oblékají ve stylu osmdesátkových akčních filmů.

 constantine-wallpapers-1

Lovec: Exorcista John Constantine, žijící v Los Angeles. Od narození má schopnost vidět v lidech anděly a démony. Rozhodl se skoncovat se životem, což se mu nepodařilo, strávil dvě minuty v Pekle a pak se zas vrátil mezi živé. Má rakovinu plic, střeží na Zemi hranici mezi Nebem a Peklem, pomáhá Rachel Weisz s jejími rodinnými trampotami a pátrá, jakou to má souvislost se starým kopím, které propíchlo Ježíšův bok.
Film: Constantine (2005, r. Francis Lawrence)
Specializace: Občas je potřeba usměrnit nějakého anděla nebo démona, který se utrhl se řetězu. A nezapomínejme na požírače duší, pěkné svině.
Účinné nástroje: Tradiční i netradiční vymítačské techniky se svěcenou vodou, křížky, růženci, zrcadly a latinskými zaklínadly. Jinak má ale Constantine k dispozici celý arzenál různých vymožeností včetně brokovnice se svěcenými náboji.
Další: Na rozdíl od Keanu Reevese je hlavní hrdina komiksové předlohy ke Constantinovi s názvem Hellblazer blonďák. Komiks vyšel i u nás.

 

hansel

Lovec: Hansel a Gretel
Film: Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel & Gretel: Witch Hunters, 2013, r Tommy Wirkola)
Specializace: Když se rozhodovali pro kariéru, vzhledem k zážitku v perníkové chaloupce byla likvidace čarodějnic jasná volba.
Účinné nástroje: Bohatý arzenál nejrůznějších zbraní. Hansel dává přednost brokovnici, Gretel preferuje dvojitou kuši. Dál tu máme třeba teleskopickou pušku, ruční granáty, kovové dráty a jeho vrchol večera rotační kulomet, na který by i pan Gatling nechápavě zíral.
Další: Hansel trpí v důsledku předávkování perníkem cukrovkou, Gretel má za kamaráda statného trolla, jehož fyzička se hodí pro nejednu příležitost.

 

hellboy-ii-ron-perlman

Lovec: Červený pekelný démon s rohy a kamennou pěstí, jenž se dostal do našeho světa přes dimenzionální portál, který uvedli do chodu nacisté spolu se znovuoživeným Rasputinem. Poté se ho ale ujal hodný profesor z Úřadu pro výzkum paranormálních aktivit. Hellboy je i přes své čertovské vzezření také hodný a ač je mu okolo padesáti, má duši teenagera.
Film: Hellboy (2004, r. Guillermo del Toro)
Specializace: Rasputinovy neplechy, pekelní čokli a bizarní stvoření z jiných světů.
Účinné nástroje: Pěst, mrštnost, síla. A přátelé – žabí muž Sapien a pyrokinetička Liz.
Další: První film se natáčel v Praze a Rasputina hraje Karel Roden.

 

solomon_kane_5

Lovec: Solomon Kane
Film: Solomon Kane (2009, r Michael J. Basset)
Specializace: Vede válku proti Ďáblovi a jeho čertovské chásce z hlubin Pekla. Došlápne si na každého démona a podobnou pakáž, která drze leze do našeho světa.
Účinné nástroje: Upřednostňuje jednoduché a účinné prostředky. Pár starých dobrých křesadlových pistolí a pečlivě naostřený rapír, s tím se dají nepřátelům udělat skutečně nepěkné věci. Zejména, pokud s těmi zbraněmi vládnete s mistrovskou dokonalostí a přesností.
Další: Za mlada to býval pěkný chuligán, nakonec se rozhodl dožít v klidu a míru někde v ústraní. Pekelní služebníci ho ale pěkně naštvali, když před jeho očima vyvraždili slušnou a zbožnou rodinu. Velká, velká chyba…

 

Bonus:

beetlejuice

Lovec: Beetlejuice, záhrobní vymítač živých.
Film: Beetlejuice (1988, r. Tim Burton)
Specializace: Pokud jste zemřeli, jako duchové musíte ještě několik set let bloudit po svém příbytku a ještě trpět, že se vám tam nastěhovali pozérští burani, je Beetlejuice ten pravý. S prvními dvěma problémy vám nepomůže, ale jako vymítač živých funguje výborně.
Účinné nástroje: Beetlejuice vládne spoustou užitečných schopností, včetně přeměny v obří hadí monstrum nebo oživení nábytku.
Další: Problém je, že živí lidé jeho běsnění málokdy přežijí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *