Miss Action Hero 2012

Uplynulý rok byl ve znamení akce. Zrecyklovalo se Total Recall, rodina Liama Neesona měla opět zkaženou dovolenou, někdo odvracel mimozemskou invazi, vedenou severským bohem, někdo pobíhal s vraždícími se puberťáky po uměle zhotovených lesích, někdo povstal…ale nikdo by nic z toho nezvládl bez krásné slečny po boku. Ty už v akčním žánru dávno nepředstavují dámy v nesnázích, nýbrž rovnocenné spolubojovnice, nezřídka pak zachránkyně mužských hrdinů. Naše redakce sestavila desítku těch nejpřitažlivějších akčních hrdinek, které v roce 2012 potěšily divákovo chlípné oko.

 

10) Kim Mills (Maggie Grace)

 Film: 96 hodin: Odplata (Taken 2, režie: Olivier Megaton)

Být dcerou bývalého agenta CIA se může hodit, když po vás jde mstící se gang obchodníků s bílým masem. Jako hrdince z akčního filmu to ale herečce Maggie Grace slušelo nejvíce v bikinách u bazénu, pohazování granátů po střechách Istanbulu nebo splašené honičky v jeho ulicích už tak přesvědčivě nevypadaly.

 

9) Cassandra Anderson (Olivia Thirlby)

 Film: Dredd (režie: Pete Travis)

Na pozici soudce v Mega City One jí sice chybělo pár bodů u přijímacího testu, soudce Dredd však její společnost přesto ocenil. Diváci také. Ztvárnila ji totiž půvabná Američanka Olivia Thirlby, která svou ženskostí perfektně vyvažovala drsnou mužnost spodní čelisti Karla Urbana. A nejenže se její akční hrdinka Anderson uměla ohánět zbraněmi, navíc předvedla i slušné telepatické dovednosti.

 

8 ) Melina (Jessica Biel)

 Film: Total Recall (režie: Len Wiseman)

Členka hnutí odporu, pomáhající Collinu Farrellovi v boji proti totalitnímu sytému. Jessica Biel patří k těm ženám, které dokáží v akčních rolích vypadat přirozeně a skvěle zároveň. Výborné to parametry, jenže filmová Melina, ač stojící na té správné straně barikády, měla v tomhle případě tak trochu smůlu. Přeci jen nedostala tolik prostoru a nebyla ani natolik výrazná jako její filmová rivalka Lori, hraná Kate Beckinsale.

 

 

7) Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence)

 Film: Hunger Games (režie: Gary Ross)

Sympatická mladá slečna z chudého kraje, účastnící se v budoucnosti vražedné hry. Její jedinou nadějí na úspěch se stává likvidace všech ostatních hráčů. Roli Katniss, preferující boj s lukem, si zahrála vycházející hvězda Jennifer Lawrence. Ta se v roce 2012 dočkala také jednoho zajímavého ocenění. Kdesi, kýmsi a v jakési soutěži byla vyhlášena nejžádanější (anebo nejkrásnější, kdo ví?) ženou světa.

 

6) Sněhurka (Kristen Stewart)

 Film: Sněhurka a lovec (Snow White and The Huntsman, režie: Rupert Sanders)

Stopadesátá sedmá verze klasické pohádky, tentokrát s velmi akční variantou titulní hrdinky. Ta nemá důvod čekat na zlou královnu někde v trpasličím domku a namísto toho stojí v čele armády s mečem v ruce. V roli se předvedla Kristen Stewart, která si zde mimo jiné pohladila bílého jelena, nabídla neopakovatelný motivační projev a ve velkém finále si to následně rozdala (bez dvojsmyslu!) s další známou kráskou, Charlize Theron.

 

5) Selene (Kate Beckinsale)

 Film: Underworld: Probuzení (Underworld: Awakening, režie: Måns Mårlind, Björn Stein)

Selene je po několikaleté pauze zpět. Upírka, preferující automatické zbraně a vyznávající latex se vrací již potřetí. Kdo by čekal nějakou výraznou změnu, je samozřejmě zcela vedle. Opět jí jde jen o jediné, a sice navýšit osobní skóre špinavých a ušmudlaných vlkodlaků, schovaných v temnotě. Přísně stylovou a smrtonosnou krásku stejně jako v minulých dílech hraje Kate Beckinsale, bez níž se neobejde žádný žebříček nejkrásnějších hereček světa.

 

4) Alice (Milla Jovovich)

 Film: Resident Evil: Odveta (Resident Evil:Retribution, režie: Paul W.S. Anderson)

V hodnocení nepříliš výrazná, leč komerčně vysoce úspěšná série Resident Evil vstoupila do své páté části. Zcela logicky tak na scénu znovu přichází Alice, nepřekonatelná likvidátorka zombies a další nestvůrné pakáže. Milla Jovovich na to možná má jiný názor, ale právě tahle role je její nejslavnější. A stačí k tomu mít přiléhavý kostým a v sexy pózách se prostřílet z bodu A do bodu B. Alice si tak vysloužila velmi hezké čtvrté místo.

 

3) Lori (Kate Beckinsale)

 Film: Total Recall (režie: Len Wiseman)

Jediná hrdinka v naší Top Ten, která hájí ty špatné barvy. Fiktivním povoláním krásná manželka, skutečným členka bezpečnostních sil. Podruhé se v našem přehledu objevuje krásná Kate Beckinsale. Ta si svou první vyloženě zápornou roli evidentně užívala a divák jí chtě nechtě musel občas fandit. A přát si, aby nakonec změnila barvy. A usmířila se s Melinou. Vášnivě, na kameru. I tak si ovšem plně zaslouží bronzovou příčku.

 

2) Natasha Romanoff/Black Widow (Scarlett Johansson)

 Film: Avengers (režie: Joss Whedon)

 Černá vdova, známá též pod jménem Natasha Romanoff, je klenotem týmu Avengers. Svůj vzhled jí propůjčila super skvostná Scarlett Johansson, díky níž se na tento komiksový superhrdinský spektákl dívalo ještě lépe. Víc takových krásných hrdinek, které vypadají nonstop oduševněle a svůdně, i když třeba zrovna odkopávají emzáky zpátky do jejich dimenze. Číslo dvě na našem žebříčku, ale i tak má nad našimi postelemi největší plakát. Dat ass!

 

1) Selina Kyle (Anne Hathaway)

 Film: Temný rytíř povstal (The Dark Knight Rises, režie: Christopher Nolan)

A máme tu vítězku. Elegantní zlodějka, která se ve správnou chvíli přidá na tu správnou stranu. Nehledě na to, že kvůli jejímu polibku Batman málem zapomene na atomovou bombu. Představitelkou akční hrdinky roku je nádherná Anne Hathaway, která dokázala zdánlivě nemožné a porazila božskou Scarlett. Veškeré zvěsti o zmanipulovaném hlasování, které se v redakci šířily, byly odznačeny za neopodstatněné.

One thought on “Miss Action Hero 2012

  1. 0
    0

    Mila Jovo.? Hmm, to beru! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *