Palace film festival

Palace film festival se představuje již pátým ročníkem a opět přináší to nejlepší z končícího roku. Nově i něco navíc.

Palace film festival je akce pořádaná, jak již název napovídá, sítí multikin Palace cinemas. Jejím účelem je poukázat na ty nejlepší filmy tohoho roku. Divák, který je nestihl (například Temný rytíř, Americký gangster, Až na krev, či Tahle země není pro starý) tak dostává druhou šanci a divák, který už vše viděl, si zase může po čase to nejlepší zopakovat (Temný rytíř po páté?:-)

Hojně navštěvovaná bude určitě i kategorie SPECIAL SCREENINGS (předpremiéry). Uvidíte tu například filmy Labyrint lží (na který bude co nevidět recenze), Nebezpečný cíl, Stmívání, či Mlha, která tu sice nemá co dělat, protože už je dávno na DVD, ale pochybuji, že to někomu bude hodně vadit.

Předposlední kategorií festivalu jsou krátké filmy. Poslední, avšak zdaleka nejzajímavější jsou kultovní filmy. Máme tak někdy až jedinečnou možnost podívat se (pro někoho znovu) na klasiky typu Taxikář, Gauneři, Takoví normální zabijáci, Dobrodružství Priscilly, královny pouště, Poslední tango v Paříži…

Je toho zkrátka hodně, co stojí za shlédnutí. Pro úplnost jen dodám, že festival probíhá ve dnech 13.-19.11. v Praze a 20.-26.11. v Brně. Vstupné je 99Kč na klasické filmy a 49Kč na krátké filmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *