Karlovy Vary – Den čtvrtý

Včera večer skončila návštěva Johna Travolty ve Varech, davové šílenství tím pádem definitivně opadlo. Mimo jiné také proto, že snímek Sezóna zabíjení prý není taková pecka, v jakou se doufalo (alespoň tak jsem to slyšel, film jsem neviděl). Travoltu však hned vzápětí vystřídaly jiné osobnosti, především režisér Paolo Sorrentino, který přijel představit svůj nový film Velká nádhera, a herečka Valeria Golino, která uvede snímek Miele, svůj režijní debut.

vary 1

Představen byl i český film debutujícího režiséra Romana Kašparovského Všiváci, který nabídne divákům slibné množství kvalitních herců (Vetchý, Malý, Langmajer, Voříšková, Mádl, Hádek, Janžurová, Vilhelmová…) a který vstupuje do kin 3. října. Novinářům byl promítnut patnáctiminutový sestřih ukázek, které vypadaly vyloženě dobře, takže je rozhodně na co se těšit.

Večer probíhá koncert Vojtěcha Dyka a B-Side Band v Letním kině, v Galerii umění se zas diváci mohou těšit na divadelní hru Pocta Haroldu Pinterovi, kterou režíroval John Malkovich. Neil Brand, který živě doprovodil projekci němého snímku Alfreda Hitchcocka Světový šampion, představil svou show Tichý pianista promlouvá, kde živou hudbou podmalovává klipy ze slavných němých filmů. Včera byla také poslední možnost navštívit Obludárium bratří Formanů.

A na jaké filmy se vydat, případně nevydat?

akry

100 krvavých akrů (100 Bloody Acres) – s tímhle se o půlnoci nezahazujte. Vidlácký horor z australského venkova nabídne duo farmářů zpracovávajících lidská těla do hnojiv, kteří se střetnou s trojicí mladých lidí cestujících na hudební festival. Zbytek si domyslíte. Krvavá černá komedie, až na to, že humoru je o dost méně než té krve. Pár celkem slušných okamžiků rozhodně nezachrání fakt, že tento film je opravdu velmi nepovedený a hloupý. Noví Tucker & Dale se nekonají.

Smutný pach masa (El Triste olor de la carne) – španělské drama odehrávající se v jediném záběru – hodina a půl filmu zcela bez střihu. Zajímavý experiment, který však ještě nezaručuje kvalitní film. Celé je to totiž o tom, že nějaký muž chodí po městě a prodává své věci. Cesta autem trvá pět minut, vystoupání do schodů dvě minuty, chůze po ulici čtyři minuty, jízda taxíkem šest minut… Strašná nuda, které závěrečné odhalení hrdinovy motivace nepomůže.

XL – islandské drama o šovinistickém obézním praseti, které má peníze a charisma, tak si může dovolit spoustu přítelkyň a pořádání divokých večírků. Na začátku filmu je anti-hrdinovi doporučeno, aby se šel léčit ze závislosti na alkoholu, na což on odpoví ještě divočejšími párty s ještě perverznějším sexem. Střípky nahodilého nesouvislého děje se ztrácejí v epileptických kolážích alkoholových dýchánků, nahých těl a vzpomínek na minulost. Oceňuji režii a inteligentní scénář plný sofistikovaných dialogů, ty ale bohužel nevedou k žádné pointě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *