Festival Otrlého Diváka 2013 – Úchylův koutek

V úterý 5.3. započal v kině Aero již devátý ročník úspěšného a oblíbeného festivalu, na kterém každý příznivec filmu přičichne filmovému undergroundu a jeho neopakovatelné atmosféře. Nejen fanoušci braku a obskurních záležitostí, vnitřností a úchyláren, ale i ti, kterým běžná mainstreamová produkce připadá nudná a šedivá, si přijdou na své. V řadách publika se i letos objevili zástupci redakce Fanmovie. A jak že celá akce probíhala?

sm

17:50 – Poslední opozdilci se hrnou k pokladnám pro lístky na představení od šesti, jde o japonský pinku western Pekelný svazovač: Technika jeřábové bondáže. Ti, kteří už dávno nedočkavě drtí vstupenku v ruce, popíjejí tou druhou pivo u místního baru. Při vstupu do sálu vám platnost zkontrolují dvě děvčata oděná ve zkrvavených hadrech. U stropu visí lidská krvavá torza.

17:58 – Přestože již běží ukázky a upoutávky, lidí stále přibývá. Dochází místo, takže mnohým nezbude než sedět na bobku v postranní uličce. Nebývalé množství diváků (a divaček) se přišlo podívat na práci mistra umění bondáže, jak ve filmu z roku 1986 zachraňuje mladíka ze zajetí gangu žen – znásilňovaček.

18:03 – Začíná předfilm s názvem I na Barbie občas přijde splín, argentinský krátký film tvořený jednoduchou pookénkovou animací, ve kterém má panenka Barbie depresi, protože její manžel Ken brousí denně svou sekretářku. Tak si začne lesbický vztah se svou hospodyní.

18:07 – Scéna s obřím vibrátorem překonává všechna očekávání. Plastová panenka krvácí z vagíny.

18:10 – Třetí explicitní soulož s Kenem během prvních pár minut.

18:15 – Divákům se trhají bránice. Všechna ta erotika je totiž neskutečně srandovní a plná hlášek.

18:23 – Vynikající předfilm navodil tu správnou atmosféru. Zlý Ken dostal, co si zasloužil, a Barbie se spokojeně peleší v lesbickém doupěti. Co tam proboha dělala ta shemale?

18:26 – Pekelný svazovač se již po prvních minutách dočkal nadšeného potlesku u vynikající hlášky.

stoker08

18:39 – Filmem se jako červená nit táhne pořád ta samá melodie. Je skvělá, chci ji jako vyzvánění na mobil. Postava Pekelného svazovače se představuje. Frajer v klobouku s provazy proklatě nízko a s páskou přes oko. Žádnou ženu nenechá chladnou, muži mu závidí.

19:01 – Brilantní scéna s pavučinovou bondáží. Ženy omdlévají. Muži se drsně smějí.

19:17 – Souboj jak z divokého západu se specialistou na svazování a jeho nemesis. Následuje klíčová scéna s jeřábem. Snímek se pokouší o umělecké ambice. Tam mu pšenka nepokvete.

19:27 – Pekelný svazovač končí vydatným potleskem. Smích pobavených diváků pomalu utichá. Davy proudí ven. Venku probíhá předváděčka bondážového vybavení v praxi. Pomalu se tvoří fronta na další film – Stokerovi režiséra Park Chan-wooka, tvůrce legendárního Oldboye. Představení je již od odpoledne beznadějně vyprodané, přesto mnozí věří, že se na ně dostane při rušení nevyzvednutých rezervací.

19:56 – Nezávazná konverzace, poznávání známých tváří, diskuze o právě viděném filmu. Fronta dosahuje délky osm metrů. Do zrušení rezervací zbývají čtyři minuty. Nikdo neví, kolik volných míst se tím získá. Napětí houstne.

20:01 – Fronta postupuje a dere se o lístky. Dostalo se i na nás.

20:06 – Vzpomínáme, jak jsme tu byli loni na Ztraceném kostlivci z jeskyně rozkladu. Geniální filmeček.

20:08 – Čas sehnat něco k jídlu.

20:27 – Sál se plní a je zase narváno k prasknutí. Na pódiu před plátnem se nyní nacházejí dvě popelnice, záchodová mísa, dvě televize a trocha nářadí, jako krumpáč, kladiva atd. Za zvuků psychedelické písně přicházejí na pódium tři poškození jedinci se zdeformovanými maskami na obličejích a počínají s vystavenými artefakty souložit a ničit je v rámci propagace dalšího filmu festivalu – Vojížděči vodpadků.

20:33 – Po této bizarní vložce je festival oficiálně zahájen. Začínají Stokerovi.

20:47 – Hutná atmosféra, přesto překvapivě prostá očekávaných brutalit a krve. Spíš dusné drama založené na hereckých výkonech, působivém vizuálu a režisérském umu.

21:32 – Nahá Mia Wasikowská ve sprše. Viděli jsme bradavku.

22:11 – Ničeho brutálního jsme se nedočkali. Park Chan-wook umí, scénář ale mohl být lepší. Na Otrlém divákovi jsme přeci jen zvyklí na jinačí kousky.

22:16 – Přesun do hospody. Debata na zvrhlá témata a plány do budoucna. Pokud se i vy chcete zajít podívat na festival a okusit něco trošku (v některých případech hodně) jiného, nebo si chcete prostě vyzkoušet, kolik toho vydržíte, zajděte na některý z dalších filmů festivalu, dokud máte čas. V kině Aero probíhá festival do neděle 10.3. Doporučujeme zejména interaktivní projekci Noci drůbežích mrtvol (o fastfoodu postaveném na indiánském pohřebišti, se spoustou zeleného slizu, zombíků a kuřecích mutantů) a japonské animované porno Rajcovní klinika s legendárním genderově vyváženým festivalovým simultánním překladem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *