7 filmových zabijáků, jejichž služby můžete využít – Téma

Nájemní vrazi patří k oblíbeným filmovým postavám. Je jedno, jestli je ta postava kladná nebo záporná, pokud se napíše (a zahraje) dobře, popularita je zaručena.

vrah1

Leon
Výskyt: Leon (1994)
Hraje ho: Jean Reno
Výhody: Ideální, pokud by při plnění zakázky mělo dojít na boj s početní přesilou. Cenově dostupný, avšak vysoce kvalitní čistič má navíc tu „výhodu“, že je negramotný, tudíž se nemusíte obávat potíží při platební transakci.
Nevýhody: Pokud je Vám ale trnem v oku nevěrná manželka nebo notoricky otravná tchyně, budete se muset poohlédnout jinde; zakázky na ženy a děti totiž z principu nepřijímá. A co víc – pokud je s ním jedna z těchto dvou komodit spřízněna byť jen místem bydliště, má ve zvyku jejich smrt krutě trestat.

 

vrah2

Ghost Dog
Výskyt: Ghost Dog – Cesta samuraje (Ghost Dog: The Way of the Samurai, 1999)
Hraje ho: Forest Whitaker
Výhody: Tichý, nevystopovatelný a vzhledem k tomu, že fanaticky vyznává samurajský kodex cti, také stoprocentně loajální. A k lidem, které nemusí zabít, také celkem přátelský.
Nevýhody: Když už nejste jeho šéf, snažte se nebýt jeho nepřítel. A už vůbec nasahejte na hejno holubů, které chová na střeše!

vrah3

Anton Chigurh
Výskyt: Tahle země není pro starý (No Country for Old Men, 2007)
Hraje ho: Javier Bardem
Výhody: Hromotluk s ulítlým účesem, s oblibou používající jateční pistoli, si velmi dává záležet na plnění dohod. Pokud už Vám něco slíbí, buďte si jisti, že to splní. A je úplně jedno, kolik mrtvol za sebou zanechá.
Nevýhody: Pokud potřebujete někoho na tichou práci, poohlédněte se raději jinde. Psychopat Anton sice udělá první poslední kvůli zadanému úkolu, ale za tu krvavou lázeň to nestojí.

 vrah4

Šakal
Výskyt: Šakal/Den Šakala (The Day of the Jackal, 1973), Šakal (The Jackal, 1997)
Hrají ho: Edward Fox, Bruce Willis
Výhody: Na odstranění vysoce postaveného vládního činitele ideální. Šakal je chladnokrevný profesionál bez skrupulí, který si považuje férového obchodního partnerství. Nenechává stopy, nemá slabiny a své akce umí perfektně naplánovat. Zakázku mu může zkomplikovat pouze jeho momentální zaměstnavatel.
Nevýhody: Pokud zadávání zakázky neasistuje Váš bodyguard, který se poté hloupě nechá chytit vládními orgány, představují jedinou komplikaci Šakalovy vysoké finanční nároky. To víte, vražda hlavy státu něco stojí.

vrah5

Ludvík Křížek
Výskyt: Sametoví vrazi (2005)
Hraje ho: Jan Dolanský
Výhody: V dravém světě počínajícího českého kapitalismu (nebo alespoň toho, čemu se u nás říká kapitalismus) se hodí někdo, kdo odstraní nepohodlného podnikatele, albánského pornokrále nebo člena rodiny, bránícího Vám v potencionálním zisku. Ludvík nejen, že existenci všech zmíněných milerád ukončí, navíc je, za pomoci svých kamarádů, nechá zmizet na dně Orlíku.
Nevýhody: Problém je, že Ludvík těžce nezvládá svoje PR. To, že se vysoce maniakálně směje, když zrovna po nikom nestřílí, by se dalo přejít, ale dělat si hlasitou reklamu po restauračních zařízeních, to pro člověka z jeho branže není úplně ideální způsob prezentace. Navíc, pokud u Vás uvidí větší finanční obnos, není dvakrát bezpečné být s ním o samotě.

vrah 6

Arthur Bishop
Výskyt: Mechanik zabiják (The Mechanic, 1972, 2011)
Hrají ho: Charles Bronson, Jason Statham
Výhody:  Pokud nechcete, aby na Vás cokoli ukazovalo, je Bishop ideální. Jeho specializací je aranžování vražd tak, aby vypadaly jako nešťastné náhody nebo přirozená smrt. Do detailu naplánované a na pohled bezchybné.
Nevýhody: Čím víc lidí se ale kolem nájemného vraha pohybuje, tím větší riziko to nese pro zadavatele. Obzvlášť, pokud zabiják trpí pocitem osamocení a spřízněnou duši-učedníka nutně emocionálně potřebuje. Riziko je tím větší, že dotyčný učedník je psychopat, vraždící spíš pro radost, než kvůli zisku a dobře odvedené práci.

vrah7

Victor Maynard
Výskyt: Neřízená střela (Wild Target, 2010)
Hraje ho: Bill Nighy
Výhody: Tento anglický gentleman pochází z rodiny nájemných zabijáků a svou práci vykonává s úctou k tradicím. Má smysl ro čestné jednání a velmi si zakládá na svých zásadách.
Nevýhody: Hlavně ho nenajímejte na šarmantní podvodnici. Hrozí, že se do nich zamiluje a z jejího vraha se změní na jejího ochránce. A Vám nezbyde, než najmout cenově dostupnějšího a kvalitativně podřadnějšího zabijáka na oba dva. A tahle varianta nikdy neskončí dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *