5 nejbizarnějších sexuálních scén, které se ocitly na filmovém plátně – Téma

Těžko říct, jestli to vůbec potřebuje perex.

Zvrácený (Irréversible, 2002, r. Gaspar Noé)
Jaromír Franta

irreversible-2

Samotný český distribuční název filmu je poněkud zavádějící. Přesný překlad z Irrevérsible by měl být Nezvratitelný, zejména proto, že film vyloženě tematizuje nezvratitelnost času. To potvrzuje i svým nezvyklým narativním uspořádáním. Tolik zvráceností se zde nakonec ani neděje, ale když už, tak jde do tuhého. Noé v žádném případě nechutnostmi nešetřil: scéna, kdy Roup, úchyl, zřejmě i feťák a častý návštěvník gay klubu, Alex znásilní, je v mnoha ohledech radikální. Scéna Roupova vybíjení si zvířecké touhy trvá dlouhých devět minut, kdy ji mimo brutální znásilnění ještě stačí zmlátit. Veskrze nepříjemná sekvence, kdy se v člověku chtě nechtě probouzí zlost a znásobuje tak divákovo vtáhnutí do příběhu i díky explicitnosti dané scény. Čirou beznaděj ještě podporuje fakt, že do statického záběru vstoupí člověk, který ale po pár vteřinách zaváhání odejde bez nějakého náznaku potřeby řešení situace.

Zabiják Joe (Killer Joe, 2011, r. William Friedkin)
Filip Šula

KillerJoe10

Vyšinutý policista a nájemný vrah Joe Cooper (Matthew McConaughey) se nechá najmout rodinkou amorálních buranů na odklizení nepohodlné příbuzné s příslibem podílu z následného dědictví. Jenže vychytralá manželka hlavy rodiny Sharla měla s penězi trochu jiné plány. Než se Joe rozhodne, jak situaci řešit dál, přinutí ji provést bizarní obdobu orálního sexu s proklatě dobrým kuřecím stehnem z KFC coby simulace penisu. Těžko říct, jak za těchto podmínek chutná Sharle, nicméně Joe si podivné ukájení nepokrytě užívá.

Turks fruit (1973, r. Paul Verhoeven)
Filip Koneček

turks

Hlavním hrdinou Verhoevenova filmu je buřič a sexuální mašina v podání Rutgera Hauera. Snímek obsahuje velké množství  originálních sexuálních scén. Vybrat jedinou je těžké, rozhodl jsem se tedy pro jednu z nejvtipnějších. Hrdina nasedá do auta ke sličné dívce a to už dopředu značí, co se bude dít dál. Ale v autě zavadí o klakson – a hned poté do ní vnikne, načež ona vydá podobný zvuk. Poté Hauer omylem zavadí o páčku ostřikovačů předního skla – a hned poté vyvrcholí. To ale není všechno. Když je po všem, Hauer si spokojeně, ale neopatrně zapíná zip u kalhot – a jeho mužství v něm velmi bolestivě uvízne. Následuje vrchol scény, kdy dvojice zastaví u nejbližšího domu a požádá starší pár o kleště na vyproštění ze zipu. Černohumornou tečkou je pak situace, kdy si starý pán nechápavě prohlíží vrácené zkrvavené kleště.

Sejmi je všechny (Shoot ‘Em Up, 2007, r. Michael Davis)
Marie Barešová

shoot

Clive Owen a Monica Belucci patří k nejvíc sexy hereckým hvězdám a nechtěla bych rozhodovat o tom, kdo z nich je přitažlivější. Tvůrci snímku Sejmi je všechny dosáhli smrtelně vzrušující kombinace a obrovské energie, když tahle dvě těla nechali svléknout ve stejné místnosti. Ke koitu a hrdinčině vyvrcholení dochází právě ve chvíli, kdy se do pokoje dobývají zakuklení záporňáci. Clive Owen je však natolik přesný střelec, že zvládne zároveň zrušit všechny špatně mířící útočníky, dopřát partnerce nezvykle dynamický sex, když jejich vzájemně propletená těla takticky přesouvá po hotelovém pokoji. Až se vypořádá se všemi zabijáky, dosáhne vpravdě uspokojujícího orgasmu: Speaking of guns, you´re loaded.

 

Team America: Světovej policajt (Team America: World Police, 2004, r. Trey Parker)
Jan Varga

teamamerica

Po úspěšné misi v Káhiře se Gary a Lisa, členové americké protiteroristické organizace, intimně sblíží při západu slunce na vyhlídkové plošině na Mount Rushmore, kde má militantně radikální jednotka sídlo. Oba se posléze odeberou do ložnice a tam si to spolu rozdají. Na tom by nebylo nic divného, až na to, že hrdinové této akční komedie od tvůrců South Parku jsou loutky! Hardcore sex v podání dřevěných marionet, při němž dochází k téměř akrobatickým výkonům, kde poloha střídá polohu, a parodují se postelová klišé milostných filmů, je něco opravdu neobvyklého. Tohle Jiří Trnka ve svých filmech neměl.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *