Largo Winch – Nástupce Jamese Bonda? – recenze

CSFD IMDb WWW US Recenze CZ Recenze

Představuji vám evropský akční film. Mluví se tu X jazyky, hlavní hrdina je pronásledovaný minulostí z Balkánu a zlí ruští oligarchové si brousí zuby na hodnou mamutí korporaci.

largo

Ale teď vážně, Largo Winch je skutečně evropský akční film, natočený podle belgického komiksu. Hlavním hrdinou je třicátník Largo, kterého tajně před mnoha lety adoptoval miliardář Nerio Winch, aby z něj vychoval svého nástupníka v čele W Group, společnosti, která zaměstnává přes půl milionu lidí a ovládá ji jeden muž.

Když Nerio Winch zemře, nachází se Largo právě v nějaké rozvojové zemi, kde mu starý muž dělá “tetování nezranitelnosti”. Aniž by se o smrti svého adoptivního otce dozvěděl, putuje falešně obviněný Largo do vězení za pašování drog. Samozřejmě v něm není dlouho. Ale objevuje se otázka: kdo má zálusk na W Group? A kdo zabil Neria Winche? Je to ruský miliardář, který zbohatl obchodem se zbraněmi (jako vždy v rolích ruských padouchů sympatický Karel Roden)? Nebo někdo úplně jiný?

Záběry na mrakodrap W Group působí majestátně a celkově je po technické stránce film velmi podařený, skoro je až škoda, že tolik finančních prostředků a technického talentu šlo na vcelku průměrný snímek.

largo 1

Hlavní hrdina je sympatický a postava odhodlaného dobrodruha, který nejde pro ránu daleko, mu sedí jako ulitá. Flashbacky, kterými se tvůrci snaží přiblížit jeho dětství a život před filmy, ovšem nedodávají jeho postavě takovou hloubku, jakou si nejspíš představovali a na pár výjimek jsou zcela zbytečné.

Největší potíž celého filmu je ale napětí. Zatímco akční scény vypadají velmi dobře, jakékoliv obavy nebo strach o hrdinu nečekejte. Jakoby si tvůrci, když Largo dostal tetování nezranitelnosti, řekli “přece mu nemůže nic ublížit, tak kdo by se o něj bál” a tomu přizpůsobili celý snímek.

Mohl se jednat o skvělý evropský akční film, ale děj je bohužel příliš zmatený. Takto vznikla poměrně slušná jednohubka, která pravděpodobně nikoho neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Zato kdyby těch akčních scén bylo víc…

Hodnoceni: 60%

Režie: Jérôme Salle
Scénář: Jérôme Salle
Kamera: Denis Rouden
Hudba: Alexandre Desplat
Hraji: Tomer Sisley, Kristin Scott Thomas, Predrag Manojlović, Mélanie Thierry, Gilbert Melki, Karel Roden, Steven Waddington, Anne Consigny, Radivoje Bukvic, Benedict Wong, Gérard Watkins, Benjamin Siksou, Amanda Westlake, Derek Ting
Francie / Belgie, 2008, 108 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *