Largo Winch II: Spiknutí v Barmě (Largo Winch 2: The Burma Conspiracy) – Levná bondovka pokračuje – recenze

CSFD IMDb WWW US Recenze

Largo se vrátil. Uplynula neurčitá doba po prvním dílu, Largo sedí pevně ve svém křesle šéfa W Group v ceně několika desítek miliard euro… a rozhodne se ji prodat, aby nakrmil hladové a šířil štěstí po celém světě.

largo1

Ne, zanechme cynismu. Largo chce dát celé své jmění na dobročinné účely, což se nelíbí mocným skupinám, pro které dobročinnost nemí hlavním krédem. Vzápětí je totiž Largo obviněn z genocidy v Barmě, kde jeho společnost (ještě v dobách jeho otce) připravovala těžbu. Largo projde mnoha souboji, musí utíkat před zarputilou, sexuálně výkonnou, ale pravděpodobně strašlivě hloupou prokutátorkou (Sharon Stone) a získá i syna.

Oproti prvnímu dílu dostal víc prostoru také naprosto přesný Largův sluha (krátce se objevil i v prvním dílu), který vypadá jako idiot a zkazil mi polovinu filmu. Jako legrační postavičku do Asterixe bych ho přežil, tvůrci si však spletli žánr komiksu, který točí. Bohužel.

Dvojka je jednodušší než první díl, a to v mnoha ohledech. Jedním z hlavních je stupidita spiknutí, které se kolem něj tentokrát odehrává. Jinak v podstatě všechny výtky, které jsem měl vůči minulému dílu, platí i tentokrát. S jednou výjimkou: akční scény jsou lepší, větší a působivější. Bohužel jich stále je poměrně málo. Můžete žasnout nad tím, jak Largo Winch zmlátí každého, od obyčejného vojáka až po speciální jednotku, ale to jsou úvahy zcela zbytečné a u podobného filmu i hloupé.

Hodnocení obou filmů tak zůstává stejné, protože o co první díl působil lépe, to druhý dohnal slušnými akčními scénami.

 

Hodnoceni: 60%

Režie: Jérôme Salle
Scénář:Jérôme Salle
Kamera:Denis Rouden
Hrají: Tomer Sisley, Sharon Stone, Ulrich Tukur, Napakpapha Nakprasitte, Olivier Barthelemy, Laurent Terzieff, Clemens Schick, Anatole Taubman, Predrag Manojlović, Weronika Rosati, Nirut Sirichanya, Conan Stevens, Dmitrij Nazarov, Vithaya Pansringarm, Sonia Couling, Marc Ruchmann
Francie / Belgie / Německo, 2011, 119 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *