Krteček obletěl svět

Hodnoťte film

Umělec, režisér a výtvarník animovaných filmů pro děti dosáhl velkolepého úspěchu s nápadem kreslené postavičky Krtečka. V současné době můžeme obdivovat až 5O pohádek, které líčí Krtkovo dobrodružství. Velmi zvláštní je fakt, že pohádka je téměř bez mluveného slova.

Stručné informace o autorovi Krtečka

Zdeněk Miler započal svoji uměleckou kariéru ve filmových ateliérech ve Zlíně. Od roku 1945 pracoval ve studiu Bratři v triku. Logem a poznávacím symbolem byli tři malí kluci s kučeravými vlásky v pruhovaných tričkách, které navrhl sám Zdeněk.

Krtek – nejen český fenomén

Pohádky o Krtečkovi se staly fenoménem nejen u nás, ale po celém světě. Roztomilé malé zvířátko se těší velké oblibě v Maďarsku, Polsku, Rusku, ve Skandinávii, Německu, Japonsku i Číně. Cyklus o Krtečkovi se nejčastěji objevoval na televizních obrazovkách na ČT1 v cyklu Večerníček. Tisíce děti sloužil Krteček jako pohádka na dobrou noc a již po odvysílání dílu se nemohli dočkat příštího pokračování. Krteček byl opravdu věrný „ parťák malých i velkých“. Nejen děti, ale i rodiče a troufám si tvrdit, že i prarodiče s očekáváním usedali k televizní obrazovce s hlubokou pravidelností

Děti potěší DVD či kniha o Krtkovi

Filmy na DVD jsou opravdu bezkonkurenční

V dnešní době si děti mohou udělat radost a pustit si tak Krtečka na DVD. Internetové obchody nabízejí pestrou paletu pohádek, kde v hlavní roli figuruje právě již zmíněný hrdina. . Krtek dělá radost nejen českým dětem, ale i ve světě. Mnoha rodičů určitě raději uvítá, když si jejich ratolest bystří mysl a rozvíjí fantazii právě u sledování české kvalitní pohádky, než u amerických a jiných japonských animovaných příběhů pro nejmenší. Knihy o Krtkovi jsou také velmi žádané. A určitě je najdeme v každé rodinné knihovničce, protože stojí za přečtení. Každé dítě by mělo znát osudu šikovného a pracovitého Krtka.

Vraťte čas a usednete i teď k pohádce o malém zvířátku se sametovým kožíškem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *