Gangsteři (Takers) – DVD

Hodnoťte film

Na DVD od: 31. 1. 2011

Pětice zlodějů (Elba, Walker, Brown, Ealy, Christensen) právě provedla poměrně zásadní bankovní loupež. V té samé chvíli opouští brány věznice jejich bývalý komplic Ghost (Harris), jenž má v plánu neméně zásadní přepadení obrněných vozů. K tomu ovšem potřebuje starou partu, která mu ovšem z neznámých důvodů přestala věřit. A k tomu je gangu na stopě drsný detektiv Welles (Dillon). Gangsteři trochu vypadají, že Dannyho parťáci a Nelítostný souboj měli nechráněný sex podpořený drogami a alkoholem a z toho důvodu vznikl mírně degenerovaný potomek. Nablýskanost, coolovost a neúnavné slunce vytvářejí očekávání podívané, u které se budete dobře bavit, sehraná parta gangsterů zase slibuje příběh o chlapském přátelství  á la Nelítostný souboj nebo Divoká banda.


Výsledek je ale naprosto sterilní a povrchní, nedočkáme se ani jednoho. I když se nám film snaží namluvit, že ano. Jsou zde náznaky tohoto tématu, ale ty spíš slouží jako pokus vytvořit zdání, že v tomto snímku jde o víc, než o promyšlené loupeže, drsňáky, luxusní oblečení, luxusní auta, hezké chlapce a vnadné ženy. Dost těžko se tomu věří už jen proto, že k postavám si nelze vytvořit žádný vztah. Nic se o nich nedozvíme (kromě toho, že jeden z nich má rodinné problémy). Nemají žádný rozměr. V podstatě nám může být úplně jedno, kdo z nich umře, kdo přežije, koho chytí a kdo uteče, protože nemají žádné charakteristiky. Takže ani jako týmovka snímek nefunguje. Co se týče akční stránky, ta se povedla. Jakkoli vypadají loupeže nepravděpodobně a přepáleně,  a že vypadají, je na ně celkem hezký pohled a zvládají zaplašit nudu. Celkově se jedná o akční jednohubku, jež se dá snést na nedělní odpoledne, ale do kvalitního heist movie má dost daleko.

Hodnocení: 40%

Režie: John Luessenhop
Hrají: Matt Dillon, Paul Walker, Hayden Christensen, Michael Ealy, Zoe Saldana, Idris Elba, Jay Hernandez, Johnathon Schaech, Steve Harris, Tip Harris, Marianne Jean-Baptiste, Karina Michel, Chris Brown, Gaius Charles
USA, 2010, 107 min

Disk:

Kvalitní zvuk, který skvěle vyrovnává hudbu, výbuchy i mluvené slovo, je ideální pro domácí kino. Český dabing má relativně slušnou úroveň, pokud nepočítáme překlad přezdívky Ghost jako Přízrak, což zní ve vypjatějších scénách trochu…no, divně. Mezi bonusy se žádný klenot neskrývá, pouze čtyřminutové hudební promo, k němuž složil hudbu Tip Harris, jenž zde ztvárnil Ghosta, a komentář autorů a herců. Z něho se nic podstatného nedozvíte, pokud vás tedy nezajímá, že „tohle je cool“ a „tamto vypadá dobře.“ Komentář by zkrátka mohl namluvit kdokoli, kdo ten film viděl. Navíc si jej stejně užijete pouze v případě, že umíte anglicky na dobré úrovni, protože komentář obsahuje výhradně anglické titulky.

Hodnocení: 40%

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *