Perníkový táta (Breaking Bad) – Doktor Jekyll a pan Heisenberg (seriály)

4.7 3 hodnocení

Walter White je ten nejnudnější člověk na světě. Středoškolský učitel chemie, který jezdí postarším autem a má manželku a dítě. Walt je ale také velký smolař. Jeho jediný syn trpí obrnou, škola, kde učí, je pro něj vlastně hřbitovem, protože promarňuje své schopnosti a svou genialitu. A teď mu navíc diagnostikovali pokročilou rakovinu plic. Najednou potřebuje nejen obrovské částky na léčbu, ale také na zajištění rodiny pro případ smrti.

Ale Walt umí své problémy řešit. Když jednou sleduje svého švagra, agenta DEA, při zátahu, všechno mu docvakne. S pomocí Jesseho, bývalého studenta, začne vyrábět ten nejčistší metamfetamin, jaký kdy kdo viděl. A stává se součástí podsvětí.

Breaking Bad je jeden z nejúžasnějších seriálů současnosti. Příběh muže, který chce zajistit svou rodinu, vypráví trpělivě, realisticky, bez velkých časových skoků. Je to příběh Waltera Whitea, muže, který se pomalu mění. Ale v co?

Možná je to moderní příběh doktora Jekylla a pana Hydea. Jenže za touto proměnou nemusíte hledat žádnou tajemnou látku. Walta proměňuje moc. Mění se v alter ego, které si vytvořil. V Heisenberga.

Jde o seriál pomalejší, zaměřený na postavy. Za tři roky v našem světě neuplynulo snad víc než půl roku ve Waltově. Ale podobně jako u Mad Men (to, že oba seriály vysílá AMC, nebude náhoda) má cenu dát mu šanci. Když vás nechytí, nic se neděje. Ale alespoň neprošvihnete jeden z nejlépe udělaných seriálů.

Příští rok nás čeká pátá série, dozvíme se tedy, jak Walter dopadne. Zatkne ho jeho švagr? Zemře na rakovinu? Zabijí ho jeho kumpáni, nebo protivníci? Nebo všechny přechytračí a bude žít i po posledních závěrečných titulcích?

Těžko říct. Možná v tomto případě není důležitý cíl, ale cesta. A tu nám tvůrci připravili úplně výtečnou.

Hodnoceni: 85%

Režie: Adam Bernstein, Jim McKay, Tricia Brock, Bronwen Hughes, Tim Hunter, John Shiban, Rian Johnson
Hraji: Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Giancarlo Esposito, Bob Odenkirk, Steven Michael Quezada, Krysten Ritter, Christopher Cousins, Jonathan Banks, Jeremiah Bitsui, Mark Margolis, Raymond Cruz, John de Lancie, David Costabile, Maximino Arciniega, Tess Harper, Jessica Hecht, Jere Burns
USA, 2008, 48 min

One thought on “Perníkový táta (Breaking Bad) – Doktor Jekyll a pan Heisenberg (seriály)

  1. 0
    3
    4.7 3 hodnocení

    Kdo je Heisenberg v seriálu Breaking Bad? a herec meno diky za odpoved

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *