Okresní přebor – Seriál 21. století

Hodnoťte film

Sledujete rádi fotbal? Já ne. Ale nový seriál TV NOVA jsem si nemohl nechat ujít. Nejen proto, že očividně vychází z jednoho z mála zajímavých televizních filmů, které ČT1 v uplynulých letech odvysílala (jmenoval se „Kožené slunce“).

Okresní přebor přináší příběhy skupina zatvrzelých vesnických fotbalistů SJ Slavoj Houslice, kteří zažívají své drobné problémy a strasti a pokouší se proniknout o řád výš, do krajského přeboru.

Jakkoliv se rozepisovat o ději nemá význam, protože jednotlivé epizody nejsou skutečně nic víc než epizodky a jedinou spojovací linkou je snaha o postup do krajského přeboru.

Na podobném seriálu je nejdůležitější obsazení. TV Nova a autor pořadu Jan Prušinovský si dali velkou práci, když obsazovali hlavní i vedlejší role známými i méně známými tvářemi, ale v každém případě tvářemi, které se na televizních obrazovkách často nevyskytují. Přes veškeré obavy hraje Luděk Sobota umírněně, příjemně a vůbec nepřipomíná toho zakoktaného idiota, jak ho zná většina lidí. Ondřej Vetchý, fanatický kapitán a trenér, také zvládá svou roli na jedničku. Dále uvidíte Davida Novotného, Tatianu Vilhelmovou, jako vždy skvělého Ivana Trojana a další.

Nova jde proti obvyklé seriálové produkci a většinou se jí to vyplácí. Okresní přebor je toho příkladem, dokázala ho porazit až nejnovější seriálová demence na ČT1 zvaná Cukrárna. Je to až tragické, že do odvážných a nejistých projektů se pouští soukromá televizní stanice, zatímco veřejnoprávní zneužívá svého postavení a pouští do éteru jeden za druhým seriály, které ani náhodou nevypadají, že by vznikly v 21. století.

Dialogy, jedna z nejdůležitějších složek komediálních seriálů, nešustí papírem. Cenou za to je zdánlivá vulgarita, ale přiznejme si, že se tak prostě mluví. Navíc jejich vulgarita není prvoplánová, jak by se mohlo zdát, ale často pečlivě vystavěná.

Slabší díly se mísí se skvělými, ale celkově má seriál stoupající tendenci a po 4 epizodách je plně nastartovaný.

Hodnoceni: 85%

Režie: Jan Prušinovský, Jakub Kohák
Hraji: Ondřej Vetchý, David Novotný, Ladislav Hampl, Jakub Kohák, Petr Růžička, Pavel Kikinčuk, Luděk Sobota, Leoš Noha, Jaroslava Pokorná, Tatiana Vilhelmová, Marika Procházková, Alena Mihulová, Ivan Trojan, Pavel Nečas, Petr Franěk, Lukáš Langmajer, Jan Václavík, Petra Hobzová, Lukáš Příkazský, Jana Pidrmanová, Ladislav Županič, Václav Kopta, Karel Wiencek, Jarmil Škvrna, Hynek Čermák, Barbora Poláková, Ludmila Kartousková, Stanislav Štícha, Jaroslav Šimek, Hana Pacnerová, Luboš Vrňata, Martin Pechlát, Michal Pavlata, Marek Taclík
Česko, 2010, 16×22 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *