Broadchurch – Doctor Who vyšetřuje vraždu – recenze

Klasická britská detektivka se vrátila ve velkém stylu. V hlavní roli David Tennant, kterého můžete znát ze shakespearovských tragédií nebo z Pána času (Doctor Who).

broadchurch

Broadchurch je ospalá obec na jihu Anglie. Chvíli poté, co se šéfem místního policejního oddělení stane detektiv Hardy (Tennant), je na pláži nalezen mrtvý jedenáctiletý Danny Latimer. Hardy se ujímá vyšetřování a ignoruje zdravotní potíže, které ho mohou zabít, protože cítí příležitost napravit to, že v minulosti nedokázal usvědčit vraha jiného dítěte.

Na stavbě seriálu není nic výjimečného, jedná se o klasický případ, kde se kupí podezřelí a malá komunita se obrací jeden proti druhému. Protože každý má své tajemství. Prakticky každý díl je nám představen nový podezřelý a většinou je očištěn nebo alespoň zbaven podezření. Udělal to místní farář? Kamarád Dannyho otce? Divná ženská žijící v karavanu? Majitel malého obchodu, který byl před desítkami let podezřelý ze zneužívání dětí? Otázek a odpovědí přibývá a svět rodiny Latimerů se pomalu hroutí sám do sebe.

To, že se jedná o detektivku klasického střihu, jí neubírá na atraktivitě. Tvůrci záměrně zvolili pomalé tempo, které ale neuspává. A navíc dokázali seriál vyšperkovat osudovými kolážemi zpomalených záběrů, které překvapivě neobtěžují, ale fungují.

Otázka zůstává tedy jen jedna: proboha proč něco takového není na ČT? Ať už koupené od BBC nebo natočené z vlastních prostředků? Chybí invence? Schopnosti? Peníze to nebudou, ani na Broadchurch BBC jistě nevyplácala stamiliony. Tak proč?

Hodnoceni: 80%

Režie: Euros Lyn, James Strong
Hraji: David Tennant, Olivia Colman, Andrew Buchan, Jodie Whittaker, Will Mellor, Arthur Darvill, Vicky McClure, David Bradley, Julian Seager
Velká Británie, 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *