Bag of Bones – Televizní průměr mistra hororu (seriály)

Hodnoťte film

Stephen King to nemá ve filmovém podání lehké. Jeho filmy jsou buď absolutně skvělé, nebo úplně mizerné. Docela se mu ale daří v televizi, snad za to může větší prostor, na němž se mohou tvůrci vyjádřit. Kabelová televize A&E odvysílala poměrně ambiciózní dvoudílný film. Do hlavní role obsadila Pierce Brosnana, za kameru zkušeného režiséra a scénář vypitvala přímo z jednoho z Kingových románů.

 Řekněme si na rovinu, že z Bag of Bones se zásadní událost zřejmě nestane. Nemá na to v žádné kategorii. Je to prostě dvoudílný televizní film, který ve všech ohledech funguje tak, jak má. Pierce Brosnan není v žádném případě oscarový herec, ale svou práci odvede aniž by se ztrapnil.

Zápletka se točí kolem spisovatele (Brosnan), jehož manželka tragicky zahyne. Aby toho nebylo málo, dostaví se u něj tvůrčí blok právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. Pod vlivem těchto událostí a pár hrozivých nočních můr se rozhodne proto odjet na chatu, kde jeho manželka trávila hodně času. Jeho vize se ale dál zhoršují, v domě straší, on si myslí, že komunikuje se svou mrtvou manželkou a navíc se zaplete do rodinného sporu starého boháče, který se pokouší sebrat dítě své ovdovělé snaše.

Příběh tedy není z nejoriginálnějších. Provedení režiséra Micka Garrise, který za sebou například televizní Svědectví (a není tedy žádný nováček) funguje. To není výtka, ani pochvala. Garris natočil celý film solidně, pevnou rukou, ale nepředvedl žádnou invenci nebo snahu. Scény, kdy se má divák leknout, vylekají, ale divák nezažije pocit hrůzy nebo nebezpečí, který by u hororu podle Stephena Kinga očekával.

Bag of Bones neudělá ostudu nikomu, dokonce ani autorovi předlohy. Ale nenadchne, za což může i volba předlohy, která zřejmě nepatří ke Kingovým veledílům.

Hodnoceni: 60%

Režie: Mick Garris
Hraji: Pierce Brosnan, Melissa George, Annabeth Gish, Anika Noni Rose, Jason Priestley
USA, 2011, 234 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *