Vedlejší účinky – Soderberghův vztyčený prostředníček – recenze

CZ Premiéra: 4.4.2013

Steven Soderbergh přináší další ze svých malých, nenápadných, ale o to zajímavějších filmů. Jeho styl práce je, že sežene partu slavných herců a natočí za pár šupů výrazný film, který je hlavně úplně jiný než většina současných filmů. A to je případ i Vedlejších účinků.

 side-effects-image09

Větší nebo menší role tak ve filmu hrají Rooney Mara, Channing Tatum, Jude Law a Catherine Zeta-Jones.

Bohužel je nemožné popsat brilanci, s jakou film odmítá přímočarost současných snímků, aniž bych vyzradil až příliš mnoho z děje. Musí vám tak stačit, že oficiální popis ani trailer neposkytují ani třetinu informací a jsou ve skutečnosti jen špičkou ledovce. Sám jsem se přistihl, že jsem několikrát v průběhu filmu naprosto změnil názor na to, co vlastně je jeho hlavním tématem.

Na podobné filmy je radost chodit do kina. Inteligentní, napínavé, vzbuzující spokojený úsměv už jenom tím, že autoři nedělají z diváků blbce. Jakkoliv si užívám i přímočařejší hollywoodské výtvory, jen fajn vidět, že když se někomu chce, dokáže natočit skvělý film s minimálním rozpočtem.

Pro všechny, kdo tvrdí, že na dobré filmy nejsou peníze, jsou Vedlejší účinky jasným vztyčeným prostředníčkem.

 

Hodnocení: 80%

Režie: Steven Soderbergh
Hraji: Rooney Mara, Jude Law, Channing Tatum, Catherine Zeta-Jones, Vinessa Shaw, David Costabile, Andrea Bogart, Kenneth Simmons, Mamie Gummer, Brian Distance, Ashlie Atkinson
USA, 2013, 106 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *