Underworld: Vzpoura Lycanů (Underworld: Rise of Lycans)

Hodnoťte film

CZ premiéra: 22. 1. 2009

UNDERWORLD: RISE OF THE LYCANSPřed dvaceti lety vznikla jen tak, z ničeho nic, rasa vlkodlaků. První se už nemohli přeměnit zpět do své lidské podoby, tak je upíři zotročili. Jenže pak jeden vlkodlak porodil lidské dítě. Tuhle scénu bohužel ve filmu neuvidíte.

Lidský vlkodlak se jmenuje Lucian (hraje ho uřvaný a necharismatický Michael Sheen) a Viktor, vládce upírů (ne-tak-dokonalý Bill Nighy), si ho oblíbí a až vyroste, dostane funkci kováře v okovech. Za to se mu Lucian odvděčí tím, že začne chodit s jeho dcerou Sonjou (Rhona Mitra), vlkodlakobijkou. Tajné lásce a věznění Luciana se film věnuje nejvíc. Samozřejmě nesmí chybět sex hlavních postav, který je tu podán neskutečně blbě až vtipně. Po zbytek filmu na sebe jen občas zamilovaně hledí.

A věznění? Lucian je asi třikrát zavřen tak na deset minut filmu, ve skutečnosti uběhne jen pár dnů. Během pobytu ve vězení křičí na ostatní, jak je zabije/osvobodí. Michael Sheen ale nemá tak silný hlas, aby se vyrovnal Leonidovi, o Beowulfovi nemluvě a tak tyhle scény vyznívají spíš trapně. S vězněním se váže ještě jeden větší problém. Všechno působí až moc komorně. Ostatních vlkodlaků je okolo dvacítky. Když na hrad přijede šlechta, je to deset komparsistů. A když se mluví o obřím útoku vlkodlaků, uvidíte jich pak asi třicet. Ve filmu, který má pojednávat o vzpouře všech vlkodlaků proti úpírům a jejich následné boje, byste čekali spíš něco ve stylu Tróje. Tohle vypadá jak malá bezvýznamná šarvátka.

underworld2To ale naštestí zas až tak moc nevadí, protože romantická line, která je o trochu lepší, má zhruba stejný prostor.

Proč tedy hodnocení 50% a ne nižší? Především kvůli příjemně vizuálně temnému stylu filmu. Dál také proto, že to naštestí není tak debilní, jak byste možná čekali. Pravda, jeden z hrdinů je obrovský černoch, který v Evropě okolo jedenáctého století nemá co dělat. Navíc mám takový pocit, že ve filmu jeho jméno ani nepadne. Nevadí.

A v neposlední řadě také díky spoustě krvavých detailů, za které by se nemusel leckterý horror stydět. Detaily proseknutého krku, brutáleně rozedraná hrdla a spousta krve udržují hodnocení na průměru.

Snad už tímhle dílem série definitivně končí.

50%

Režie: Patrick Tatopoulos
Hrají: Rhona Mitra, Steven Mackintosh, Bill Nighy, Michael Sheen, Shane Brolly, Tania Nolan, Kevin Grevioux, Elizabeth Hawthorne
USA, 2009, 92 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *