Pár nenormálních aktivit (A Haunted House) – Odvrácená strana humoru – recenze

CZ Premiéra: 28.3.2013

Tento film má 86 minut. Jednu minutu z toho (přinejmenším) zabírá souložení hlavního hrdiny s plyšáky.

A-Haunted-House-01

Už podle chytře zvoleného českého názvu je evidentní, že jde o parodii na sérii Paranormal Activity. Ty jsem shodou okolností viděl všechny, takže jsem se domníval, že mám slušnou dispozici k tomu, abych pochopil všechny ty narážky a vtipy, které si na mě tvůrci prvních dvou Scary Movie a Děsnýho dupáku připravili. To by ale v Pár nenormálních aktivitách nějaké narážky nebo vtipy musely nejprve být…

Na plakátě filmu stojí: „Not based on a true story.“ (zřejmě pokus o humor), přesto se v úvodních titulcích mihne popisek, že následující záběry pocházejí z amatérských záznamů a bezpečnostních kamer. Samozřejmě to nefunguje, protože se každou chvíli musíte sami sebe ptát, kdo v tu chvíli tu kameru držel. Ale to je drobnost.

Děj není. Mladý černošský pár je terorizován duchem (občas jim rozbije skleničku, vrzne dveřmi, znásilní je do análu…), jindy s nimi ale v pohodě šlukuje jointy. Párkrát se na něj přijde podívat nějaký věštec, vymítač nebo kněz/pasák/dealer, nic z toho ale nevede k ničemu zábavnému. Resp. věřím tomu, že některé gagy mohly působit legračně na papíře a kdybych je někomu vyprávěl, nemuselo by to znít špatně, bohužel jejich realizace ve filmu je ale neuvěřitelně trapná, nepodařená a nevtipná.

SmartAss - 3071.NEF

Na vině je jednak primitivní režie, hned za ni se řadí nevkusný a dementní scénář, nesympatičtí herci hrající nesympatické, hysterické a ukřičené postavy a všichni ostatní, kdo se na filmu podíleli, čímž dali vzniknout něčemu opravdu strašlivému. A pozor – rozhodně tím nemyslím, že by se tento film dal doporučit pro jeho nepodařenost, není totiž nepodařený tím srandovně zábavným bizarním způsobem, jako jiné špatné filmy, u kterých se jim pro jejich nepodařenost smějete. Tady měli tvůrci dost peněz a zřejmě natočili přesně to, co chtěli, a o to je výsledek horší a ještě více ubíjející svou demencí. Nemá smysl se zabývat konkrétními problémy – špatně je totiž všechno. Včetně několika vyloženě příšerností, které známe např. z podobně nevtipných a idiotských rádoby parodií ve stylu Disaster Movie, Epic Movie, apod.:

  • Někdo si velmi nahlas uprdne a někdo další to komentuje slovy: „Fuj, to je ale smrad.“ a začne okolo pobíhat s deodorantem.
  • Někdo posedlý démonem má na těle viditelná tetování a hluboké jizvy, načež je ostatními v rámci vymítání hrubě stlučen. Další den je zcela v pořádku.
  • Herpes a hemeroidy.
  • Záchodový humor + hromada vulgarit + oškliví nazí muži.
  • Sraní do popela z vysypané urny + utírání zadku do záclony.

A k tomu navíc:

  • Všichni černoši ve filmu jsou hustí gangsta cool frajeři dělající negerský humor, zatímco všichni běloši jsou úchylní devianti, sexuální perverzáci, retardi, nebo rasisti.

V kině se za celou dobu velmi mírně zasmál jeden jediný člověk. Docela by mě zajímalo, kdo to byl. Po skončení filmu jsme se po sobě s kolegy v sále podívali, psychicky i fyzicky vyčerpaní, navzájem jsme si přečetli v očích výraz „To byla zase věc.“ a teď už jenom vytěsňujeme…

 

Hodnocení: 0%

Režie: Michael Tiddes
Hraji: Marlon Wayans, Nick Swardson, Cedric the Entertainer, David Koechner, Essence Atkins, Dave Sheridan, Jamie Noel, Affion Crockett, Marlene Forte, J.B. Smoove, Alanna Ubach, Andrew Daly
USA, 2013, 86 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *