Madagaskar 2: Útěk do Afriky (Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2 začíná přibližně tam, kde předchozí díl skončil. Tučňáci opraví letadlo a hlavní čtveřice, za doprovodu krále Jelimana, jaho pobočníka Maurice a písní Já tak rád trsám, trsám, do něj nastoupí. Obrovský prak je vystřelí směr New York. Jenže letadlo nedrží tak úplně pohromadě (čti vůbec).

Naši hrdinové se tak zřítí doprostřed oázy kdesi v Africe. do oázy, které vládne Alexův otec. Všem se tak dostane královského přivítání. A na každého čekají trable.

Tolik k ději. Scénárista se tak elegantně zbavil nezajímavých figurek (a nové naštěstí nepřidal), prostě je nepustil do letadla (Mort). To je ale asi tak všechno pozitivní na jeho adresu. Tedy kromě rychle odsýpajícího příběhu. Na druhou stranu je dost viditelně poskládán z na sebe ne-úplně-navazujících scéne. Film se tak rozpadá na řadu epizod s různorodou kvalitou. Neměnou kvalitu mají jen muzikálová čísla. Jsou strašná. Ať se předtím stala jakkoli vtipná věc (např. stále skvělí a stále nevyužití tučňáci), zpívání spolehlivě zabíjí úsměv na divákově tváři.

Jen proti jedné věci nemůžu mít výhrady. Madagaskar 2 má výborný dabing. Ať už Maurice řekne cokoli, s moravským přízvukem to trhá bránice. Škoda, že mí jen pět vět.

Celkově tedy nejde o žádný zázrak, ale vzhledem k délce filmu (89 min), rychlému ději, který nezačne nudit a místy velmi povedeným vtipům, musím dát palec nahoru. Ale Horton byl lepší.

 

Režie: Eric Darnell, Tom McGrath
Hrají: Ben Stiller, Sacha Baron Cohen, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Chris Rock,  Cedric the Entertainer, Thomas Stanley, Tommy ‘Tiny’ Lister, Bernie Mac, Andy Richter,  Will i Am, Conrad Vernon, Chris Miller, Tom McGrath, Christopher Knights, Stacy Ferguson, Willow Smith
USA, 2008, 89 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *