Kung Fu Panda 2 – Every Panda is Kung Fu Fighting!

Hodnoťte film

CZ premiéra: 2. 6. 2011

V prvním díle se sympatický panda Po naučil kung fu a zachránil svou vesnici před obávaným tygřím zločincem Taj Langem. Nyní se v nebezpečí ocitá celá Čína i samotné bojové umění. Jakýsi Lord Shen totiž vyrobil zbraň, která porazí sebelepšího mistra. Dokáže však zastavit i buclatého Dračího bojovníka?

I pandy mají své nepřátele. V Poově případě je oním zlosynem páv jménem Lord Shen. Tvůrci měli při výběru zvířete šťastnou ruku. V pávovi se střetává noblesa, šlechtická povýšenost, úskočnost i touha po moci. Po pomstychtivém bojovníkovi s ocelovými svaly Taj Langovi přichází padouch ještě horší – je mrštný a vynalézavý. A co hůř, ví o Poovi něco, co může pandovi změnit celý život.

Nebudeme si nic nalhávat. Po není zrovna bystrý, když si až ve druhém díle všiml, že není svému tatínkovi moc podobný. Ve chvíli, kdy panda konečně pochopí, že jeho otec těžko může být malý houser, upadá do deprese. V současnosti oblíbené téma krize/ztráty identity si našlo svou cestičku i do animované pohádky. Kdo vlastně jsem? Odkud pocházím? Proč jsem odmítal kalhoty? A neumí ta velká ředkev kung fu líp než já?

První díl se od svého pokračování příliš neliší. Panda pořád hláškuje, je odvařený z bojového umění a ničí vnitřní klid mistra Si Fu. Jen už není tak vtipný. Neohrabaný, a přesto nadaný bojovník se jednoduše okoukal. Naštěstí ho doplňuje Pět postrachů a tatínek houser, oživující vzpomínky z pandova dětství („… a tehdy jsi mi snědl všechen bambusový nábytek.“).

Kde ubylo humoru, tam přibylo akčních scén. Tentokrát nebylo třeba hrdiny dlouze představovat (samozřejmě s výjimkou zlovolného páva). Kung fu už Po dokonale zvládá a ve dvojce dostane příležitost, aby to světu předvedl. Znovu a znovu a znovu. Jak víme, hladoví po spravedlnosti. Tento hlad je třeba ukojit. Po boku Pěti postrachů (Zmije, Tygřice, Jeřába, Opičáka a Kudlanky) se utká s krvežíznivými vlky, Shenovými poskoky, dokonce i se samotným Lordem. Ale stejně – největší borec je Kudlanka! Takový malý chlapík a jakou dá těm šelmám nakládačku!

Na klíčovou bitevní scénu v závěru filmu mohou být tvůrci patřičně pyšní. Zpomalené záběry, výbuchy, správné načasování a epická hudba jsou spojeny v jeden harmonický animovaný koncert. Ať už přátelé bojují v dokonalé synchronizaci nebo je prostor ponechán pandímu sólu, rozhodně je na co se dívat. Příjemným oživením jsou i 2D flashbacky se zajímavým výtvarným pojetím, tak jak je známe z prvního dílu. Osvědčené postupy se vrací.

Jako všechny animované filmy poslední doby i Kung Fu Pandu 2 je možno zhlédnout ve formátu 3D. Třetí rozměr je příjemným vylepšením, nikoliv nutností. První díl ve 3D nebyl a stejně příjemně pobavil. To ostatně dělá i Kung Fu Panda 2. Možná je akčnější a nechá nás nahlédnout do pandího srdce, však lepší než díl první rozhodně není.

Klára Prchlíková

 

Hodnoceni: 70%

Režie: Jennifer Yuh
Hraji: Jack Black, Angelina Jolie, Seth Rogen, Dustin Hoffman, Lucy Liu, James Hong, David Cross, Michelle Yeoh, Jean-Claude Van Damme, Victor Garber, Gary Oldman, James Woods, Jackie Chan, Danny R. McBride
USA, 2011, 91 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *