Croodsovi (The Croods) – Taková jeskynní rodinka – recenze

4 1 hodnocení

CZ Premiéra: 21.3.2013

Croodsovi, rodinka z jeskyně, kde v čele stojí samozřejmě tatínek Grug, který chce mít vždycky pravdu, smířlivá maminka Ugga, hloupoučký synáček Thunk, šílené batole Sandy a pubertální dcera Iška. Dalším, dalo by se říct, nechtěným členem rodiny je stařičká a rýpavá Babi. Celá rodina žije ve strachu a věří, že ten je uchrání před vším zlým, co je mimo jeskyni čeká. „Strach je dobrý, změna špatná“. Ovšem problém nastane, když Išku přestane život ve strachu bavit a začne chtít poznávat nové. Nechce přežívat, chce žít. Zbytek rodiny se však nového děsí. Avšak nejen Iška, ale i celý svět se začne měnit. Teď záleží na nich, jak si se změnami poradí.

the-croods06

Příběh byl zábavný, i když trochu předvídatelný. Celá rodinka putuje za spásou, věčný příběh první lásky, také rodičovská láska a ke konci poučení jedné z hlavních postav. Našlo se pár vtipných i dojemných scén, jak to tak u animovaných filmů bývá. Ovšem spíš než rodinný film, je to snímek pro maminky a děti. Tatínkům by se nemusely některé vtipy líbit. Navíc by se v některých hláškách mohli poznat a to např.: „Cizí slova mě tak rozčilujou!“.

V dnešní době popisovat, zda je práce animátorů povedená, nemá smysl. Za poslední rok jsem neviděla jedinou nepovedenou animaci filmu. Ovšem zde byli tvůrci originální, co se týče návrhu pravěké fauny a flóry. Šavlozubá myš, šíleně barevná šavlozubá kočka a další roztodivní tvorové jsou příjemným zpestřením snímku a děti si je jistě zamilují.

Nemůžu srovnávat s originálem, ale dabing se mi zdál zdařilý. Ovšem u animáků, zvlášť pokud jsou 3D, patřím mezi zastánce dabovaných verzí. Jediné, co skutečně nechápu, proč nepřeložili jméno Belt, když vtip byl právě v tom, že toto zvířátko zastávalo funkci pásku.

Jedná se o film, jehož návštěvy nelitujete a i jako dospělý si možná pár hlášek zapamatujete. Pokud od animáku očekáváte jen komedii, tak běžte na Raubíře Ralfa, pokud se chcete méně smát, ale i dojmout otcovskou láskou, tak Croodsovi jsou správná volba.

 

Hodnocení: 80%

Režie: Chris Sanders, Kirk De Micco
Hraji: Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener, Clark Duke, Cloris Leachman
USA, 2013, 90 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *