Apokalypsa v Hollywoodu (This is the End) – Zhulené celebrity přežívají konec světa – recenze

CZ Premiéra: 31.10.2013

CSFD IMDb WWW US Recenze CZ Recenze

Takhle to dopadá, když se dá v Hollywoodu dohromady pár kamarádů a rozhodnou se, že natočí film? Pokud ano, pak je to docela fajn výsledek.

Seth Rogen, Jonah Hill, James Franco, Danny McBride a spousta dalších komiků a herců se objevili na place komedie o tom, jak se banda zhulenců, opilců a vůbec ztracených existencí sejdou na party v nové vile Jamese Franca a co čert nechtěl, nebo spíš chtěl, týž den přijde konec světa. S jejich životním stylem není s podivem, že se ani jeden nedostanou do nebe v paprscích světla.

Nejsem zrovna fanoušek humoru Dannyho McBridea, Setha Rogena a zbytku téhle skvadry – jejich místy fekální humor se mi nikdy moc nelíbil a nebýt podivné premisy, asi bych nesáhl ani po tomhle filmu.

Na druhou stranu musím ocenit spoustu slušných komediálních výstupů, zvlášť s ohledem na jejich zcela evidentní improvizaci. Kluci si prostě užívali natáčení plnými doušky, až bych věřil, že ta marihuana a chlast jsou pravé. Je s podivem, že někoho dokázali přesvědčit, aby jim na to dal peníze (30 milionů dolarů ze svého nejspíš nevytáhli) a je dobře, že se jim zadařilo a film komerčně uspěl.

1170481 - This Is The End

Rozhodně nečekejte kvalitní efekty. Byť se setkáme s padesátimetrovým ďáblem, s pekelnými psy a podobně, efekty jsou na úrovni lacinější televizní produkce. Což ale nevadí, protože o ty tady rozhodně nejde. Vůbec ne. Jde právě o ty improvizované, nebo polo-improvizované dialogy, které, pravda, jdou kolikrát za hranu mého vkusu, ale než se tam dostanou, dokáží slušně pobavit.

Přidejte si camea slavných herců (Emma Watson, Jason Segel a další), z nichž ovšem nejlepší dostal Channing Tatum. Toho začínám mít čím dál radši, filmy si vybírá pečlivě a letos se mi už třikrát trefil do vkusu (White House Down, který prostě JE lepší než Pád Bílého domu).

Suma sumárum jde o odpočinkovou podívanou, která neurazí. Pokud špatně snášíte fekální humor, buďte ale opatrní. Pokud máte rádi alespoň jednoho ze zdejších komiků, je to pro vás jasná volba.

Hodnoceni: 60%

Režie: Seth Rogen, Evan Goldberg
Scénář: Seth Rogen, Evan Goldberg
Kamera: Brandon Trost
Hudba: Henry Jackman
Hrají: James Franco, Jason Segel, Jonah Hill, Seth Rogen, Michael Cera, Paul Rudd, Emma Watson, Jay Baruchel, Danny McBride, Craig Robinson, Rihanna, Aziz Ansari, David Krumholtz, Martin Starr, Mindy Kaling, Evan Goldberg, Jason Trost, David Jensen, Ricky Mabe, Jason Cox, Philippe Radelet, Channing Tatum, Michelle DeVito
USA, 2013, 107 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *