Rychle a zběsile 6 (Fast and the Furious 6) – Recenze soundtracku

4 2 hodnocení

Kompilační soundtrack k Rychle a zběsile 6 se stejně jako předchozí díly samozřejmě neobešel bez patřičně burácivých a energií nabytých elektronických i hip-hopových songů, k nablýskaným kapotám a svalům hrajícím ve zpomalených záběrech to prostě patří. Tentokrát na něm znějí pecky mimo jiné od Davida Guetty, Cypress Hill, The Crystal Method či Lil Waynea.

ff soun1

Zrovinka závěrečná skladba s Davidem Guettou v kombinaci s rappery Ludacrisem (hraje i ve filmu – expert přes počítače v Torettově bandě) a Usherem je perfektní. Pomalu zesiluje a nabírá tempo za doprovodu elektrické kytary, aby vygradovala do diskotékové taneční hry syntetizátorů. Plná optimismu je v silné opozici s úvodním songem We Own It, která zní spíše pesimisticky a naléhavě. V kontrastu jsou i songy Failbait a Bada Bing, kde v obou znějí v pozadí elektronické ruchy, fungují ale diametrálně odlišně. Zatímco v prvním zmíněném přirozeně a spíše harmonicky ladí se zbytkem, ve druhé se snaží urvat si více pozornosti, což se jim daří, neboť evokují pro uši nepříjemnou sirénu. Zajímavé jsou skladby, které se obešly beze zpěvu, konkrétně Roll It Up a Here We Go – Quasar, které obě tvoří interesantní a pro podkres vhodnou kombinaci trance a dubstepu. Stejně jako u soundtracku k Rychle a zběsile 5, ani zde nechybí občasné latinskoamerické rytmy (Con Locura, Bandoleros).

Jako celek funguje soundtrack velmi dobře, působí konzistentně a málokdy polevuje. Jednotlivé skladby pasují k sobě a mají své místo jak ve filmu, tak pro samostatný poslech. Jediná škoda je, že se zde na rozdíl od soundtracku k předešlému dílu neobjevuje orchestrální hudba, kterou pro film zkomponoval skladatel Lucas Vidal.

Hodnoceni: 80%
Tracklist:

 

01) We Own It (2 Chainz feat. Wiz Khalifa)
02) Ball (T.I. feat. Lil Wayne)
03) Con Locura (Sua feat. Jiggy Drama)
04) HK Superstar (MC Jin feat. Daniel Wu)
05) Failbait (Deadmau5 feat. Cypress Hill)
06) Bada Bing (Benny Banks)
07) Burst! (Bart B More Remix) (Peaches)
08) Mister Chicken (Deluxe)
09) Roll It Up (Edited) (The Crystal Method)
10) Here We Go – Quasar (Hybrid Remix) (Hard Rock Sofa & Swanky Tunes)
11) Bandoleros (Don Omar feat. Tego Calderón)
12) Rest of My Life (Ludacris feat. Usher & David Guetta)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *