Jeden z nejoriginálnějších českých filmů bude uveden ve Scale – novinky

V rámci studentského projektu 3×3 Scala bude v úterý uveden geniální počin Oldřicha Lipského Happy End, který převrací běžné konvence vyprávění. Je totiž vyprávěn pozpátku, čímž k příběhu nešťastného řezníka Bedřicha paralelně vytváří  jiný, samostatný (a značně absurdní) příběh. Jako vždy s doprovodným programem.

happy-end-1

“Prožijte Happy end ve Scale!

A to není vše. Ještě před hlavním programem Vás čeká krátký film Surprise! od německého režiséra Veita Helmera. 6 minutová komedie snadno vykouzlí úsměv na tváři a naladí na následující snímek. Tím bude česky filmový experiment od režiséra Oldřicha Lipského – Happy end. V něm Vám legendární Vladimír Menšík převypráví životní příběh řezníka Bedřicha. Ovšem trochu netypicky, a to pozpátku! Ještě dodáme, že film pustíme z 35 mm filmového pásu!

Po tomto komediálně laděném večeru započne v nedaleké Veselé Vačici jedinečná Afterparty, příznačně pojmenovaná Intergalaktický seznamovák. Seznámit se na něm můžete nejen se studenty napříč školami a obory ale i cizinci z blízkých i dalekých zemí, kteří přijeli do Brna studovat. Samozřejmě můžete přijít také s přáteli, které už znáte a jen tak si třeba nad pivem popovídat, jak se Vám líbil program našeho studentského kina.

Celý večer bude ENGLISH FRIENDLY!
Happy end promítneme v původním znění s anglickými titulky.

Začínáme ve 20:30 a skončíme…klidně až nad ránem.

Vstupné je klasických 80 kč pro studenty a 110 kč pro “obyčejný lid.” ”
3×3 Scala

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *