Jack Frost 2: Pomsta zmutovaného vraždícího sněhuláka (Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman) – Název mluví za vše – recenze

CSFD IMDb US Recenze

Především tato nízkorozpočtová televizní hororová komedie z roku 2000 nemá nic společného s Jackem Frostem, populární rodinnou komedií s Michaelem Keatonem, nýbrž jde o pokračování snímku Jack Frost: Sněhový zabiják. A ano, je to velmi špatný film s mizernými herci, dementním dějem a příšernými dialogy. Ale co jiného byste také mohli čekat od filmu s takovým názvem.

frost1

Jedničku není třeba vidět, stejně u nás na rozdíl od dvojky nikdy nevyšla. Její sequel se odehrává na tropickém ostrově, kam v prosinci přijíždí za teplem a relaxací několik manželských párů, nadržená prsatá děvčata a policejní šerif Sam se ženou, kterému doktor doporučil dovolenou, aby se vzpamatoval z loňských traumatických událostí, kdy se musel utkat s vraždícím sněhulákem, kterého posedla duše masového vraha. A jak jemně naznačuje název, sněhový zabijácký mutant se vrací pomstít.

Řemeslná či scénáristická neschopnost tvůrců (konkrétně je zodpovědný Michael Cooney, který režíroval oba dva díly, napsal si k nim scénář a mimo jiné je i autorem scénáře k thrilleru Identita s Johnem Cusackem) by se dala ještě jakžtakž omluvit, ale co se u filmu tohoto typu omluvit nedá, je, že je převážně nudný. Sněhuláka až do poloviny filmu vůbec neuvidíme a do té doby (i potom) si po většinu času dvě a více postav povídají o ničem, případně je hlavní hrdina neustále přesvědčován, že Jack Frost je mrtvý a že by na něj měl zapomenout. Což je vážně k nesnesení. Značné množství toho, co postavy vypustí z úst, jsou navíc nesmysly vycucané z prstu a dementní pokusy o nefunkční humor.

frost2

Alespoň že sněhulák občas někoho zmasakruje. Slouží mu k tomu zásoba návštěvníků ostrova i zaměstnanci ubytovacího komplexu. A to je poměrně zábavné. Ostatně, celý ten koncept vraždícího sněhuláka je celkem zábavný. Chladnokrevný zabiják může kdykoli měnit skupenství, provrtává oběti rampouchy a zvrací oživlé vraždící sněhové koule. Jeho možnosti jsou slušně vytěžené a i způsob obrany hlavních hrdinů, kteří se proti nepříteli vydávají s vodními pistolemi naplněnými nemrznoucí směsí a fridexem, je relativně funkční a úsměvný.

Krvavé efekty nejsou nic moc, nicméně krev chvílemi teče. Většinou někoho propíchne rampouch, nebo mu exploduje hlava, protože snědl kostku ledu, případně na někoho spadne obří sněhová kovadlina. Nápady to nejsou k zahození, ale kdyby se napěchovaly do půlhodinového kraťasu, fungovalo by to mnohem lépe, než když je to samé množství rozložené do celovečerní délky a vyplněno pětinásobně větším množstvím nudné vaty.

Za zmínku stojí hudební doprovod, který kombinuje havajské rytmy a koledy. Především se mi líbila jedna s refrénem „Merry Christmas Baby, Watch Your Back“ a občas někdo řekne nějakou hlášku, která je přímo citací vánoční koledy.

Chvílemi je film zábavný tím, jak je špatný. Ale k jiné příležitosti, než ke sledování ve větším počtu lidí a s nutnou hladinkou alkoholu v krvi, jej nedoporučuji.

Hodnoceni: 20%

Režie: Michael Cooney
Scénář: Michael Cooney
Kamera: Dean Lent
Hudba: Chris Anderson
Hrají: David Allen Brooks, Stephanie Chao, Ian Abercrombie, Shonda Farr, Brian Gross, Melanie Good
USA, 2000, 91 min

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *