Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon) – Soundtrack

Převážně rockovému soundtracku ke třetím Transformerům opět kralují Linkin Park, tentokrát se svou písní Iridescent, jež pochází z jejich zatím posledního alba A Thousand Suns. Ta sice nemá takovou šťávu jako výborné What I’ve Done nebo New Divine, ale stejně se poslouchá dobře. To samé platí i o zbytku alba, které už skoro působí jako odvar ze soundtracků k předešlým dílům trilogie, přesto spolehlivě zaujme.

Linkin Park tedy zůstávají, stejně jako kapela Taking Back Sunday. Je škoda, že se Bay opět nedohodl s Green Day, HIM, či Hoobastank, evidentně se rozhodl sázet na méně známé skupiny, jež někdy v poslední době vydaly nové album. Jediní známější jsou Art Of Dying a samozřejmě My Chemical Romance. Právě jejich skladby jsou nejlepší, a to díky svižné elektronice a řízným kytarovým riffům.

Zbytek je žánrový mix pop-rocku a alternativního rocku, najdete tu ale i jednu heavy-metalovou skladbu. Nesedí akorát pomalá balada od Goo Goo Dolls, naštěstí trvá jen necelé tři minuty. Za zmínku stojí i song od skupiny Alive&Awake, ve které se mísí akustické a elektronické nástroje, mužský a ženský vokál, a která zahrnuje i působivé kytarové sólo.

Soundtrack je velmi dobře poslouchatelný a dlouho neomrzí. Nepřichází s ničím novým, ale ke spokojenosti posluchače plně postačuje. Kompilace rockových songů utváří na první pohled ničím nezajímavou a nepříliš originální masu všedního výběru z rádia RockZone, při bližším ohledání ale narazíte na spoustu opravdu chytlavých perel.

Na vydání orchestrálního soundtracku si fanoušci budou muset zatím ještě chvíli počkat. Stejně jako u předešlých dílů, i zde se pod hudební doprovod podepsal stále populárnější Steve Jablonsky, jenž ale postupem času sklouzl k tomu samému co Michael Bay – k rutině.

Jeho hudba je převážně elektronická, případně syntetická. Působí ale už poměrně recyklovaně, nenachází totiž nic nového, pouze opakuje osvědčené postupy. Přesto se celé album jeví značně opulentně a epicky, velmi dobře koresponduje s děním na plátně a funguje i samostatně jako hudební kulisa. Jednotlivé skladby jsou dostatečně atraktivní a plné energie, ze širšího hlediska ale nepředstavují nic zvláštního, co by stálo za zapamatování. Jediným singlem, jenž je úplně mimo, je skladba Impress Me, která je jak vystřižená z nějaké tuctové akční komedie.

 

 

Tracklist:

 

01)  Iridescent (Linkin Park)

02)  Monster (Paramore)

03)  The Only Hope For Me Is You (My Chemical Romance)

04)  Faith (Taking Back Sunday)

05)  The Bottom (Staind)

06)  Get Thru This (Art Of Dying)

07)  All That you Are (Goo Goo Dolls)

08)  Head Above Water (Theory Of A Deadman)

09)  Set The World On Fire (Black Veil Brides)

10)  Alive & Awake (Remix) (Skillet)

11)  Just Got Paid (Mastodon)

 

Tracklist: Orchestrální verze

 

01)  Dark Side of the Moon

02)  Sentinel Prime

03)  Lost Signal

04)  In Time You’ll See

05)  Impress Me

06)  We Were Gods Once

07)  Battle

08)  There Is No Plan

09)  We All Work for the Decepticons

10)  The Fight Will Be Your Own

11)  Shockwave’s Revenge

12)  No Prisoners, Only Trophies

13)  The World Needs You Now

14)  It’s Our Fight

15)  I’m Just the Messenger

16)  I Promise

17)  Our Final Hope

Hodnoceni

Hodnoceni orchestrální verze: 60%
Hodnoceni písničkové verze: 80 %

2 thoughts on “Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon) – Soundtrack

  1. 0
    0

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat ve které minutě začíná hrát song 09) Set The World On Fire (Black Veil Brides)

  2. 0
    0

    Tato skladba se nakonec ve filmu nevyskytuje, zřejmě kvůli sporům se zpěvákem skupiny Black Veil Brides Andym Biersackem. Na soundtracku ale už zůstala, playlist byl totiž vytvořen dřív, než film samotný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *