Snímek Johna Terleskyho vás možná stejně jako mě zaujme vcelku vkusnou obálkou a zajímavým názvem. Přečtete si základní informace a už klusáte k pokladně a těšíte se na pořádný film. Zasunete ho do přehrávače stejně dychtivě jako do vlhké vietnamky a usadíte se na svém oblíbeném křesle v napjatém očekávání. Jenže pak to přijde. Plných 89 minut ubíjející nudy si rvete vlasy a proklínáte režiséra ve snaze pochopit, jakou duševní nemocí musí trpět člověk, který natočil něco takového.
Celý film pojednává o tom, jak ze slunce přiletěl had, který na Zemi zakládá požáry. A kdo je největší nepřítel požárů? Samozřejmě, že hasiči. Zní vám to pitomě? Jenže přesně takové to je. Hned na začátku se seznámíte s hasičem, kterému podivný ohnivý tvor udělal z přítelkyně topinku a on se mu rozhodl pomstít. Jenže zničit takového hada je těžší, než by se na první pohled zdálo a tak se pátrání protáhne na nějakých zhruba dvacet let. Po takto promarněné době se starý hasič setkává s mladým zástupcem hasičské komunity Jakeem (seriál Buffy) u kterého má had také svůj vroubek a společně vyrážejí do boje. Do toho se plete mladá reportérka, která vypadá jako špatně namalovaná šlapka a pár agentů tajné služby v klasických černých brýlích.
Naivní příběh doplňují tupé dialogy a celkově špatně zpracovaná atmosféra. Možná vás občas pobaví tupost a křečovitost hlavních hrdinů, jenže to rozhodně nebyl režisérův záměr.
K vizuální stránce bych řekl jen to, že Ohnivý had vypadá jako had asi jen ve dvou záběrech, jinak z něj vidíte jen jiskru, která přeskakuje z místa na místo. A když už se had objeví v celé své kráse, tak připomíná spíše produkt žáka prvního ročníku grafické školy.
Dobrá… jedná se o televizní film, který neměl největší rozpočet, ale takovéhle filmy má zachránit dobrý příběh a pár slušných nápadů. Jenže to se nestalo.
Sečteno podtrženo: „horor“, vhodný tak pro pacienty na pooperačním. Bude se líbit pyromanům a hasičům. Pro nás ostatní: Propadák.
30%
Režie: John Terlesky
Rok výroby: 2007
Délka: 89 min
Země: USA, Kanada
Hrají: Robert Beltran, Nicholas Brendon